Mobil oyun sektörü, Mobil uygulama ile para kazanma, Mobil uygulama yapımı

Mobil Oyun ve Uygulama Reklamı Nasıl Yapılır ?

mobil uygulama sahibi olmak
Bir mobil oyun sahibi olmak ve para kazanmak mı istiyorsunuz? O halde: “Mobil oyun ve uygulama reklamı nasıl yapılır?” sorusunun cevabı sizin için son derece önem taşıyor. Mobil uygulama ya da oyun yaptırarak kişisel anlamda kazanç sağlamak mümkün… Tabi ki bunun için alanında uzman bir yazılım şirketine istediğiniz oyunun siparişini vermeniz gerekiyor. Sonraki süreçte ise mobil uygulama tanıtımı yaparak oyununuzu hedef kitlenize duyurmanız gerekir. Bunun için tercih edebileceğiniz en güzel yöntemler arasında sosyal medya tanıtımları bulunuyor. Bunların içinde ise Youtube videolarına reklam vermek güzel bir seçenek olarak sizi bekliyor. O halde ilk olarak: “ Video İçinde Mobil oyun ve uygulama nasıl yapılır?” bunu öğrenelim.
COACH
Video İçinde Mobil Oyun ve Uygulama Reklamı Nasıl Yapılır ?
Dilerseniz kendi hesabınızdan dilerseniz de bir reklam ajansıyla anlaşarak Youtube videoları için reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. “Mobil oyun ve uygulama reklamı nasıl yapılır?” diye merak edenler için bunun son derece basit bir şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Videolar içine yerleştirilen kısa reklamlar, oyun severleri yönlendirebilir. Bunun yanında video içinde, altında ya da üstünde gözü yormayacak ve sayfayı engellemeyecek büyüklükte oyun yönlendirme linki kullanabilirsiniz. Linke tıklayan kişiler doğrudan oyunun indirme sayfanıza gelirler ve kolaylıkla indirme işlemini yapabilirler. Yapacağınız basit birkaç dijital reklam kampanyası ile oyununuzu son derece popüler bir hale getirebilirsiniz. Satışlarınızı çok ileri bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Video içinde mobil uygulama reklamı yapmak, size daha hızlı geri dönüşler kazandırabilir. Bırakın reklamlarınız dönsün, oyuncular oyununuzu satın alsın. Siz bu süreçte tatilinizi yapabilir, çalışma hayatınıza devam edebilir, ailenizle doyasıya vakit geçirebilirsiniz.

Instagram’da Mobil Oyun ve Uygulama Reklamı Nasıl Yapılır?

Reklam türleri arasında en çok kullanılanlardan bir tanesi de mobil uygulama üzerinden yapılan reklamlardır. Mobil uygulama reklam kampanyaları, çok kolay bir şekilde oluşturulabilir. Oyununuzun birkaç saniyelik tanıtım videosunu Instagram’da hedeflediğiniz kitleye gösterebilirsiniz. Sosyal medya yönetimi ve reklamcılığı yapan reklam ajansları size reklam kampanyalarınızın yürütülmesi noktasında yardım ederler.  Siz de istediğiniz takdirde kendi banka ya da kredi kartınızı Instagram üzerinden oluşturduğunuz işletme hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Bu sayede reklam kampanyanız için bütçe oluşturabilir, günlük, haftalık ya da aylık kampanyalar yapabilirsiniz. Özellikle genç hedef kitlenin oyunlara olan ilgisini düşünerek hedef kitlenizi doğru belirlediğinizde yüksek kazançlar elde edeceğinizi unutmayın!

One thought on “Mobil Oyun ve Uygulama Reklamı Nasıl Yapılır ?

  1. emre şadol dedi ki:

    deneme22

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir